Wskazania
Zabawa, sporty oraz chwile rozluźnienia i nieuwagi nieraz prowadzą do bolesnych upadków, uderzeń lub oparzeń. W takich przypadkach na naszej skórze może wystąpić obrzęk, opuchlizna, krwiaki lub siniaki. Czy wiesz, że możesz im przeciwdziałać lub, jeśli już wystąpiły, przyśpieszyć proces gojenia? Sięgnij po lek łagodzący ból na stłuczenia i obrzęki Altacet żel.
Działanie
Stosowanie leku Altacet żel na stłuczenia od razu po wystąpieniu kontuzji pomaga zapobiec opuchliźnie, krwiakom i siniakom. Natomiast, jeśli pojawił się już stan zapalny i siniak po uderzeniu rośnie, opuchlizna po stłuczeniu nie schodzi lub pojawił się obrzęk w miejscu poparzenia I stopnia, Altacet żel ukoi ból i przyśpieszy proces gojenia się. Będzie on zapobiegał powiększaniu się stanu zapalnego. Altacet żel zawiera substancję czynną octanowinian glinu, który po nałożeniu na skórę, prowadzi do zmniejszenia wysięku. Działa on również sciągająco i zmniejsza obrzęk. Dodatkowo Altacet żel od frimy Sandoz zawiera mentol. Mentol chłodzi skórę oraz ją koi. Dzięki połączeniu octanowinianu glinu, mentolu, etanolu i innych substancji pomocniczych Altacet żel już po chwili od nałożenia łagodzi ból i przynosi ulgę w miejscu urazu.
Sposób użycia
Lek Altacet żel stosuj miejscowo na czystą, suchą skórę w bolących miejscach od 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych, najlepiej w postaci okładów. Nie stosuj leku Altacet żel w opatrunku okluzyjnym ani nie owijaj okładów folią. Stosuj wyłącznie okłady wysychające. Po zastosowaniu Altacet żel umyj ręce, jeśli leczenie ich nie dotyczy.
Ważne
Lek Altacet żel stosuj miejscowo na czystą, suchą skórę w bolących miejscach od 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych, najlepiej w postaci okładów. Nie stosuj leku Altacet żel w opatrunku okluzyjnym ani nie owijaj okładów folią. Stosuj wyłącznie okłady wysychające. Po zastosowaniu Altacet żel umyj ręce, jeśli leczenie ich nie dotyczy.
Nie stosuj u dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Ważne
Kiedy nie stosować żelu łagodzącego ból Altacet żel:
jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną – octanowinian glinu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w sekcji „Skład”);
doustnie;
w przypadku rozległych ran;
na uszkodzoną skórę oraz miejsca na skórze z widocznym wypryskiem;
na zakażoną skórę;
długotrwale;
u dzieci w wieku poniżej 3 lat.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed zastosowaniem leku Altacet żel należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Jeśli wystąpią objawy podrażnienia lub zmiany na skórze, należy zaprzestać stosowania leku. Jeśli objawy te utrzymują się, należy zgłosić się do lekarza.
Należy unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi. W razie przedostania się żelu do oczu lub na błony śluzowe, należy go usunąć obficie spłukując wodą.
Należy porozumieć się z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Skład
Substancją czynną leku na urazy i obrzęki bez recepty Altacet żel jest octanowinian glinu. Jeden gram żelu zawiera 10 mg octanowinianu glinu. Pozostałe składniki leku to: etanol 96%, lewomentol, metylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.
Ważne informacje dotyczące leku:
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.