
Spis treści:
Jakie tabletki na potencję bez recepty wybrać?
Kiedy stosować leki na erekcję?
Jak działają tabletki na potencję?
Czy tabletki na potencję są bezpieczne?
Niestety, tabletki na potencję dostępne od ręki to przeważnie zwykłe suplementy diety, a co za tym idzie, skuteczność ich działania nie musi być potwierdzona badaniami naukowymi. Co więcej, bardzo często wyroby tego typu posiadają skład oparty na ziołach w bardzo niskich stężeniach, co przekłada się na nikły efekt terapeutyczny.
Producenci suplementów diety wykorzystują niekiedy brak wymogów prawnych, oferując wyroby o niskiej, niepotwierdzonej skuteczności, co nie oznacza wcale, że wszystkie produkty tego typu należy wrzucać do jednego worka – oferta rynkowa jest bardzo rozległa i słabo kontrolowana, dlatego przed dokonaniem wyboru najlepiej posłuchać porad profesjonalistów. Podpowiadamy, które tabletki na potencję bez recepty zadziałają skutecznie i poprawią twoją sprawność seksualną.
Jakie tabletki na potencję bez recepty wybrać?
Jeżeli pragniesz poprawić jakość swojej erekcji, a wolałbyś uniknąć wizyty u urologa bądź seksuologa, postaw na preparaty dostępne bez recepty zawierające w swoim składzie substancję czynną zwaną sidenafilem – tę samą, która odpowiada za skuteczność Viagry, będącej najpopularniejszym lekiem na tego typu problemy. Sidenafil posiada naukowo potwierdzony wpływ na potencję - jego działanie polega na usprawnianiu przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, co przekłada się na jakość wzwodu.
Substancja przez długi czas chroniona była prawem patentowym, dlatego dostęp do leków bazujących na sidenafilu był mocno ograniczony.
Odkąd patent wygasł, sidenafil można spotkać w wielu środkach dostępnych bez recepty, takich jak:
Pamiętaj, aby preparaty dostępne od ręki nabywać zawsze w aptekach, nie zaś na bazarach czy na aukcjach internetowych – zyskujesz w ten sposób gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa.
Jak działają tabletki na potencję?
Tabletki na erekcję działają w na pozór bardzo prosty sposób – pobudzają układ krążenia, zwiększając drożność naczyń krwionośnych. Dzięki temu w momencie pojawienia się naturalnego podniecenia do penisa napływa więcej krwi – efektem jest oczekiwana, zadowalająca twardość członka przekładająca się również na pewność siebie oraz lepszą kondycję psychiczną mężczyzn. Takie rezultaty są możliwe do uzyskania wyłącznie wówczas, gdy mamy do czynienia z problemami natury organicznej, do których zaliczają się m.in. choroby układu krążenia czy nałogowe palenie papierosów. W przypadku, gdy w grę wchodzą czynniki psychiczne takie jak depresja czy przedłużający się stres, tabletki na erekcję nie przyniosą żadnych korzyści.
Kiedy stosować leki na erekcję?
Tabletki na potencję skierowane są do osób, które borykają się z różnego rodzaju problemami natury organicznej. Najczęściej zalecane są starszym mężczyznom, u których brak erekcji to wynik przerostu gruczołu krokowego, nadciśnienia tętniczego bądź choroby wieńcowej. Rośnie ponadto grupa młodych mężczyzn po 20. roku życia, u których impotencja stanowi rezultat stosowania sterydów i innych środków anabolicznych przyjmowanych w celu zwiększenia masy mięśniowej. U mężczyzn do 40. roku życia problemy ze wzwodem często pojawiają się na skutek źle skomponowanej diety oraz zaniedbywania codziennej aktywności fizycznej, co w perspektywie czasu przekłada się na spadek poziomu testosteronu oraz problemy z układem krążenia. Statystyki pokazują ponadto, że aż 40 proc. nałogowych palaczy tytoniu skarży się na zaburzenia erekcji.
Tabletki na erekcję nie pomogą natomiast, gdy w grę wchodzą czynniki psychologiczne i emocjonalne, takie jak przykładowo depresja, silny stres czy konflikt w związku. Preparaty tego typu nie wpływają ponadto na poziom popędu seksualnego – nie działają jak afrodyzjaki, a jedynie poprawiają jakość erekcji, choć specjaliści zgodnie podkreślają, że skuteczne tabletki na potencję zwiększają poczucie pewności siebie u mężczyzn, a w związku z tym również wzmacniają kondycję psychiczną.
Czy tabletki na potencję są bezpieczne?
Leki na potencję są całkowicie bezpieczne dla układu krążenia, co potwierdziły liczne i szczegółowe badania – przykładowo Viagrze poświęcono 130 badań naukowych, z których żadne nie wykazało działań niepożądanych na układ krwionośny. Preparaty na erekcję zwiększające przepływ krwi przez naczynia (takie jak Viagra i inne zawierające w swoim składzie sidenafil, przykładowo Maxigra czy Mensil) działają regenerująco na nabłonki naczyń i niekiedy wykorzystywane są nawet w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca. Tabletki na potencję nie zwiększają również ryzyka zachorowania na nadciśnienie, a wręcz przeciwnie – często stosowane są do leczenia pierwotnego nadciśnienia płucnego.