Schorzenia narządu ruchu zazwyczaj kojarzymy z osobami intensywnie uprawiającymi sport, który często łączy się z ryzykiem kontuzji, nadwyrężenia i urazu. Całkowity brak aktywności fizycznej połączony z otyłością, lub nieprawidłową pozycją ciała podczas pracy i snu, również mogą doprowadzić do podobnie groźnych i nieprzyjemnych skutków, a ocenia się, że cierpi na nie co druga dorosła osoba w Polsce. Kategoria "produkty ortopedyczne" zawiera szeroką gamę produktów do stabilizacji, ograniczania i utrzymywania w określonej pozycji tych elementów narządu ruchu, które są objęte kontuzją, lub innym schorzeniem.
Problemy z kręgosłupem to jeden z najczęstszych powodów, dla którego udajemy się do lekarza. Jako, że utrzymuje on nasze ciało w pozycji wyprostowanej, przyjmuje na siebie spore obciążenie. Ludzie podnoszący duże ciężary w pracy lub na siłowni, osoby z nadwagą i niedbające o prawidłową pozycję ciała podczas pracy oraz snu będą zgłaszać tych problemów najwięcej, chyba, że zaopatrzą się w gorset ortopedyczny. Ten lędźwiowo-krzyżowy stabilizator może posłużyć zarówno jako środek prewencyjny dla sportowców bądź pracowników fizycznych, jak i antidotum na bóle krzyża, gdy już zrobimy sobie krzywdę. Gorsety zalecane są także dla dzieci i nastolatków, zmagających się z wadami postawy. Szacuje się, że w Polsce aż 80% młodych ludzi posiada mniejsze lub większe skrzywienie kręgosłupa. Na szczęście można je leczyć, gdyż szkielet człowieka w młodym wieku jest "plastyczny" i podatny na korekty.
Nie tylko sportowcy siłowi znajdą tu coś dla siebie. Każda dyscyplina sportu wiąże się z możliwością mniej lub bardziej groźnej kontuzji czy urazu. Skręcenia czy zwichnięcia powodują dotkliwy ból i uniemożliwiają dalszy trening. Opaski uciskowe i stabilizujące to najprostsze produkty ortopedyczne, służące właśnie temu, by zniwelować ból związany z kontuzją i umożliwić kontynuowanie regularnych ćwiczeń. Opaska uciskowa działa w sposób ograniczający, stabilizujący i przytrzymujący uszkodzoną część ciała, ale jest znacznie elastyczniejsza od standardowych sztywnych pancerzy ortopedycznych, dlatego umożliwia dalsze trenowanie. Trzeba jednak pamiętać, że opaska taka nie zastępuje rehabilitacji, lecz jest środkiem doraźnym i pomocniczym.
W kategorii "produkty ortopedyczne" znajdziemy też kołnierze ortopedyczne, skutecznie działające na szereg schorzeń takich jak m.in.: dyskopatia, bóle reumatyczne, sztywnienie mięśni szyi i karku, nerwobóle w okolicy szyi i ramion, kontuzje stawów międzykręgowych, czy wadliwa postawa i nieprawidłowe ustawienie głowy. Z kolei podkategoria "wkładki ortopedyczne" obfituje w aparaty do korekty schorzeń i deformacji w obrębie stóp, zwłaszcza halluksy oraz płaskostopie.